T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
NİĞDE / MERKEZ - Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

Duyurular

Tem

15 Temmuz 2024 Demokrasi ve Milli Birlik Günü Resmî tatil olması nedeniyle Pazartesi günü Bilsem Yaz Okulu dersleri yapılmayacaktır. Tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin bilgisine sunulur.

Haz

Sayın Veliler, Sevgili Öğrenciler 

Bilsem Yaz Okulu Kurs Programı Ekte Sunulmuştur.

 

 

YAZ OKULU ATÖLYE DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

Haz

Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi yaz okulu kursu başvuruları 10-21 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Kursumuz ücretsiz olup, kursumuza 2023-2024 eğitim-öğretim yılında 2-12. Sınıfa devam eden tüm öğrenciler katılım sağlayabilir.

Nis

2023 - 2024 eğitim öğretim yılında Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrenci tanılama ve yerleştirme süreci ön değerlendirme uygulamaları, 10 Şubat - 14 Nisan 2024 tarihleri arasında tamamlanmıştır.  

Ön değerlendirme uygulamaları sonucunda yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel değerlendirmeye alınacak öğrencilerimiz için bireysel değerlendirme uygulama randevularına ait giriş belgeleri 15 Mayıs 2024 tarihinden itibaren kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden alınabilecektir.

Bireysel değerlendirme uygulamaları, her yetenek alanı için ayrı ayrı gerçekleştirilecek şekilde planlanacak olup 27 Mayıs 2024 tarihinde başlayacaktır. 

Bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme süreci ön değerlendirme uygulama sonuçlarına itiraz başvuruları 22 - 26 Nisan 2024 tarihleri arasında  e-İtiraz Modülü üzerinden yapılabilecektir.

Sonuçlar için tıklayınız.

Nis

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi olarak Türkiye Ulusal Ajans hibeli KA 122 Erasmus Projemiz kabul görmüştür. Avrupa Okul Ağı tarafından geliştirilen ‘Flipped Classroom’ metodolojisi üzerinden çalışmalar yapılacaktır. 

Ekm

NİĞDE AKŞEMSEDDİN BİLİM VE SANAT MERKEZİ “MARKASI” TESCİLLENİYOR! 

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi olarak kullanmakta olduğumuz Logomuzu yenileyerek Türk Patent Marka Kurumuna Marka Tescil Başvurusunda bulunacağız. Bu kapsamda kurumumuz Sınai Mülkiyet Hakları Birimi koordinatörlüğünde Niğde Akşemseddin Bilsem’i temsil eden “Marka/ Logo” Tasarım yarışması yapılacaktır. Seçilen tasarım için Türk Patent Kurumuna (TPE) Marka Tescil Başvurusu yapılacaktır. Yarışma tüm Niğde Akşemseddin Bilsem Öğretmen ve Öğrencilerimize açıktır. Katılmak isteyenlerin şartnamede ifade edilen kurallara göre marka/ logo tasarımlarını oazimli@gmail.com adresine en geç 05/11/2023 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir. Her katılımcı en fazla 3 farklı tasarım ile katılabilir. Değerlendirme Kurulu tarafından seçilen tasarım sahibi adına Türk patent Kurumuna “Marka Tasarım Sahibi” başvurusu yapılacaktır. Ayrıca seçilen marka/ logo tasarım sahibine ödül verilecektir.

 

 Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Ağu

Ağu

 

Merkezimize ilk defa kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizin kayıt için gerekli belgeler ile birlikte merkezimize şahsen müraacat etmeleri gerekmektedir. 

 

Kayıt Tarihleri 14-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

UYARI: Niğde Merkez, Çamardı ve Çiftlik ilçelerinden Bilsem'i kazanan öğrencilerimiz Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi'ne kayıt yaptıracaklardır. Bor,  Altunhisar ve Ulukışla'dan Bilsem'i kazanan öğrencilerimiz Bor Bilim ve Sanat Merkezi'ne kayıt yaptıracaklardır.


2023-2024 Yılı Bilsem´e Yerleştirme Sonuçları İçin Linki Tıklayınız

 

 

Haz

Eyl