T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
NİĞDE / MERKEZ - Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Kas

4004 TÜBİTAK DOĞAMDA MATEMATİK VAR PROJESİ BİLGİ YARIŞMASI KAZANANI BELLİ OLDU

Kas

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında kuruculuğunu üstlendiğimiz "Hayatımız Bilim" projesi kapsamında

18-22 Ekim 2021 tarihleri arasında dünya çapında gerçekleştirilen "CodeWeek" etkinliklerine katılım sağlanmıştır. Etkinlikler sonucu "CodeWeek" sertifikaları alınmıştır.

Kas

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında gerçekleştirilen, 11 farklı ülke ortaklı "POLYMATH" projesinden öğrencilerimiz ulusal destek servisi tarafından kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir. Öğrencilere kalite etiketleri verilmiştir.

Ekm

Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yürütülen DOĞAMDA MATEMATİK VAR! projesi kapsamında ortaokul 7 ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik bilgi yarışması düzenliyoruz. Bilgi yarışmasına katılmak isteyen öğrencilerin yarışma saatinde aşağıdaki linke tıklayıp yarışmaya katılmaları gerekmektedir. Katılım sayısı 50 kişi ile sınırlıdır. Yarışmamız sürpriz ödüllüdür. Katılmak isteyen herkesi bekleriz.

Yarışma Günü: 23.10.2021   CUMARTESİ 

Yarışma Saati: 12.00

Yarışma Katılım Linki:

Join Zoom Meeting

https://us04web.zoom.us/j/73239622785?pwd=NUp0RnVlT0pPcUU1ZmlEZWp2dXN0dz09


Meeting ID: 732 3962 2785

Passcode: 12345

Ekm

2021-2022 Eğitim-öğretim yılında Türkiye-Azerbaycan ortaklığında kuruculuğunu yaptığımız "HAYATIMIZ BİLİM" ve ortak olduğumuz "BİLİME FARKLI BAKIŞ BİLİMSEL GAFLAR -2"DOĞADAN TEKNOLOJİYE"" isimli iki eTwinning projesi yürütülmektedir. Projeler kurumumuz lise matematik öğretmeni Dr. Gülşah SALTIK AYHANÖZ tarafından ÖYG ve PROJE grubu üyeleri ile gerçekleştirilmektedir. Her iki proje için öğretmen ve öğrenci tanışma webinarları gerçekleştirilmiştir.

Eyl

Eyl

Eyl

Tem

Haz

May

Nis

Kurumumuz dahil 9 Bilsem'in yürüttüğü "Sevginin Evrensel Dili:Yunus EMRE " adlı e-Twinning projesimizin nisan ayı etkinlikleri kapsamında   Bestami YAZGAN ile Yunus EMRE şiirlerini konu alan keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin sorularını büyük bir incelikle cevaplayan ve  gönülden okuduğu şiirlerle gecemizi süsleyen hocamıza saygılarımızı sunar, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Eyl

Ağu

Teknofest 2020 Teknoloji yarışmalarına 81 ilimizden 20.091 başvuru yapıldı. Akıllı Ulaşım kategorisinde öğretmenimiz Mehmet Özel danışmanlığında 1 takımımız, İnsanlik Yararına Teknoloji kategorisinde öğretmenimiz Cüneyt Akyol danışmanlığında 1 takımımız, olmak üzere 2 takımımız hazırladıkları projeler ile Teknofest 2020 finallerinde... Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder final yolunda kendilerine başarılar dileriz.

Ağu

Bilişim Teknolojileri ve Rehber Öğretmenimiz Mehmet ÖZEL'in danışmanlığını yaptığı, öğrencilerimiz Ahmet Kaan Peker, Yiğit Ertan ve Ali Yavuz Kaya hazırladığı projeyle Ortaokullar Arası Robotik Kodlama Online Turnuvası'na katıldık.