T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
NİĞDE / MERKEZ - Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Haz

Bilsem Yaz Okulu Başvurusu 27 Haziran'da başlıyor. Başvuru için Bilsem'e 27 Haziran Pazartesi gününden itibaren şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. 

Haz

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Kırıkkale Üniversitesi destekleri ile Türk Patent ve Marka Kurumu'nun düzenlediği "Hezarfen Orta Anadolu Projesi" kapsamında Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi, En Çok Faydalı Model Başvurusu yapan ve onaylanan kurum olarak "Niğde ili Faydalı Model Birincisi" ödülünü almaya hak kazandı. Bu kapsamda Valimiz Sayın Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek, Niğde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Yaşar, Merkez Müdürümüz Eser Kahraman ve Teknoloji Tasarım Öğretmenimiz ve Kurum Patent Birim Sorumlumuz Sn. Özkan Azimli'yi makamında kabul etti. Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Özkan Azimli'yi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haz

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'mız Niğde Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Yaşar, Şube Müdürümüz Sayın Selçuk Karataş, Merkez Müdürümüz Eser Kahraman, Proje Yürütücüsü Rehberlik Öğretmenimiz Ismail Delice, okul müdürleri, öğretmen, veli ve öğrencilerin katılımıyla başladı. 2 gün sürecek Bilim Fuarımıza ilginin yoğun olması ayrıca memnun etti. Bilim kültürünün gelişmesi ve bilim-sanata olan farkındalılığın artırılmasını hedeflediğimiz fuarımıza katılarak bizleri onurlandıran ve desteğini her zaman hissettiğimiz Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Yaşar'a, maddi destek sağlayan TÜBİTAK'a ve tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Haz

Uluslararası Bilim Temelleri Yarışmasında derece alan öğrencilerimizi ve Matematik Öğretmenimiz Serdar AKMEŞE'ti tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haz

Bilsem'den bir başarı daha...
Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Özkan Azimli ve öğrencimiz Boran Can'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.   

Haz

Bilim kültürünün gelişmesi ve bilim-sanata olan farkındalılığın artırılmasını hedeflediğimiz atölye etkinliklerimize Temel Eğitimde 10.000 okul kapsamında katılımlar devam etmektedir. Bugünkü ziyaretçilerimiz Bor Kemerhisar Şehit Mehmet Dildari İlkokulu, Bor Hacı Ali Sebat Çorum İlkokulu, Merkez Murtaza Naile Uyanık İlkokulu, Merkez Kemal Çetintürk İlkokulu, Merkez Asım ve Zeynep Ecemiş İlkokulu, Bor Yunus Emre İlkokulu, Bor Kemerhisar Cumhuriyet İlkokulu, Bor Veli Bengü İlkokulu. Sevgili öğrencilerimize ve öğretmenlerimize katılımları için teşekkür ederiz.

Haz

Bilime katkı sunmaya devam ediyoruz. Kanguru Matematik Yarışması 2022 final etabı Matematik öğretmenimiz Serdar Akmeşe koordinesinde tamamlanmıştır.

Haz

Gelenek yine bozulmadı. Merkezimiz Matematik Öğretmeni Gülşah Saltık Ayhanöz ve Müzik Öğretmeni Yusuf Andaç'ın danışmanlığını yaptığı iki proje eTwinning Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirildi. Öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Kırıkkale Üniversitesi destekleri ile Türk Patent ve Marka Kurumu'nun düzenlediği  "Hezarfen Orta Anadolu Projesi" kapsamında Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi, En Çok Faydalı Model Başvurusu yapan ve onaylanan kurum olarak "Niğde ili Faydalı Model Birincisi" ödülünü almaya hak kazandı.

Bu kapsamda Valimiz Sn. Dr. Yılmaz Şimşek, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Merkez Müdürümüz Eser Kahraman ve Teknoloji Tasarım Öğretmeni ve Kurum Patent Birim Sorumlusmuz Özkan Azimli'yi makamında kabul etti. Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Özkan Azimli'yi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Niğde Bilsem'den bir büyük başarı daha... TÜBİTAK 2204-B ortaokul Araştırma Projeleri Yarışmasında Merkezimiz Matematik Öğretmeni Serdar AKMEŞE danışmanlığında Rüzgâr Egehan UÇAN Matematik alanında bölge birincisi olarak Türkiye Finallerinde Bölgemizi temsil edecek olup Merkezimiz Biyoloji Öğretmeni Murat SAKARYA danışmanlığında Reyyan SAKARYA Fizik Alanında Bölge ikincisi, Murat SAKARYA danışmanlığında Halit ÇELİK ve Mert PEYNİRCİ Biyoloji Alanında Bölge Üçüncüsü olmuştur. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Görsel Sanatlar ve Müzik öğrencilerimizin hazırladığı "En Güzel Haliyle Kadın" temalı resim sergisi ve müzik dinletisi sanatseverlerle buluştu. Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi binasında üç gün açık kalacak serginin açılışı; Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek Hanımefendi ve Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar tarafından gerçekleştirildi. Açılışta ayrıca Sayın Çiğdem Olgun Şimşek Hanımefendi'ye Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Yeşim Karakuş tarafından karakalem portre çalışması hediye edildi. 

Resim ve Müzik grubu öğretmenlerimiz Yeşim Karakuş, Erdal Karakuş, Naciye Burcu Uslu İnsel, Yusuf Andaç ve Mehmet Aras'a ve emeği geçen Sanat grubu öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Pi Günü'nü kutladık.

Ock

Kas

Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Matematik öğretmeni Dr.Gülşah Saltık AYHANÖZ'ün kurucusu olduğu "Hayatımız Bilim" ve yürütücülüğünü yaptığı Bilimsel Gaflar-2 "Doğadan Teknolojiye" adlı e-Twinning projelerinin öğrenci toplantıları çevrimiçi olarak 28.11.2021 tarihinde yapıldı. Projeler Azerbaycan ve Türkiye ortaklığı ile yürütülmektedir. Toplantıya projedeki öğretmenler, öğrenciler, veliler ve konuklar katıldı. Programda kurucu okulların öğrencileri sunucu oldu. Programda tüm okullar görev aldı. Önce öğretmenler ve öğrenciler tanıştılar. Sonra ekibin projeden beklentileri, bugune kadar projede yapılan etkinlikler, eGuvenlik kuralları, Twinspace kullanımı vb konuları değerlendirildi. Azerbaycan ortaklarımız konuşmaları ile programa renk kattı. Toplantıda Kahoot bilim konulu yarışması yapıldı. Programlarda ayrıca Ekim ve Kasım aylarının değerlendirmesi yapıldı. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilere, konuklara teşekkür ederiz.

Kas

Öğrencilerin kafasında yer etmiş olan "matematiğin zor ve sıkıcı" olduğu yönündeki fikirlerini değiştirmeyi, matematiği öğrenciler arasında daha popüler hale getirmeyi hedefleyen Kanguru Matematik 2021 uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında öğrencimiz Göktuğ MALGIR Türkiye 3.sü olmuştur. Öğrencimiz ve Danışman Öğretmenimiz Matematik Öğretmeni Serdar AKMEŞE'yi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.