T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
NİĞDE / MERKEZ - Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Kas

 

Siber güvenlik temalı projemiz Diyarbakır'da düzenlenen 16. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri finallerinde Türkiye 3.lüğüne layık görülerek kurumumuzu ve Niğde'mizi gururlandırdı.

 

Kas

 

Siber güvenlik temalı projemiz Diyarbakır'da düzenlenen 16. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Türkiye finallerinde kurumumuzu ve Niğde'mizi temsil etmektedir.

Ekm


Millet olarak Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümüne ulaşmaktan büyük mutluluk duymaktayız. 

Ekm

 

Avrupa Konseyi tarafından desteklenen kodlama haftası etkinliklerine hem merkezimizde yaptığımız faaliyetler ile hem de Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen proje sergisine katılım sağlayarak katkıda bulunduk.

Ekm

 

Merkezimizde Doğamda Matematik Var!2 projesi kapsamında 7 ve 8. sınıflar için çevrimiçi bilgi yarışması düzenlenmiştir.

Ekm

 

BİLSEM'de Bir Dikili Ağacım Var! etkinliğimizde Bilsem ailesine yeni katılan öğrencilerimizle birlikte çam fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Büyüyüp ağaç olsunlar, kuşlara yuva olsunlar diye...

Ekm

 

Merkezimizde öğrenim görmüş ve üniversite eğitimlerine devam eden öğrencilerimiz ile ilk buluşmamızı gerçekleştirdik. Mezun öğrencilerimiz, mevcut  öğrencilerimize BİLSEM sürecinde yaşamış oldukları deneyimlerini paylaşarak , disiplinler arası ve uygulamalı öğretimin faydalarını, projelerin üniversite seçimine katkısını ve Problem Çözme Odaklı Yaklaşımın hayatlarındaki önemini anlatıp öğrencilerimize yol gösterdiler. 

Ekm

 

Kazakistan Eğitim Bakanlığına bağlı  I.Altınsarin Ulusal Eğitim Akademisi yöneticileri Almagül Muhamethanova ile Aynur Arhimatayeva kurumumuzu ziyaret etti.  Kurumumuzun yapısı, işleyişi, atölyeleri  ile ilgili paylaşımda bulunduk. Ziyaretleri için  sayın Almagül Muhamethanova ile Aynur Arhimatayeva teşekkür ederiz.

Ekm

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Merkezimiz'de Uyum Dönemi'ni başarı ile tamamlayan Genel Yetenek ve Sanat Alanı öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki Bilsem yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Eyl

Niğde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR ve Merkezimiz TÜBİTAK 4004 Doğamda Matematik Var Proje Ekibi Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Hasan USLU'ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Yürütücülüğünü Dr. Gülşah Saltık AYHANÖZ, uzmanlıklarını Eser KAHRAMAN ve Serdar AKMEŞE'NİN üstlendiği Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen TÜBİTAK 4004 Doğamda Matematik Var! 2 proje ekibi proje süresince desteklerinden dolayı Niğde ÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan USLU'ya teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR, Prof. Dr. Hasan USLU'ya projeye verdiği desteklerden ötürü plaket verdi. Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ahmet KILIÇ da proje hatırası olarak Prof. Dr. Hasan USLU'ya proje için hazırlanan tişörtü hediye etti.

Eyl

Yürütücülüğünü Dr. Gülşah Saltık AYHANÖZ, uzmanlıklarını Eser KAHRAMAN ve Serdar AKMEŞE'NİN üstlendiği Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen TÜBİTAK 4004 Doğamda Matematik Var! 2 proje ekibi, projeye katılan öğrencilerle İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR'I makamında ziyaret etti.

Ağu

Merkezimize ilk defa kayıt hakkı kazanan öğrencilerimiz kazandı belgesi ile birlikte merkezimize şahsen müracat etmeleri gerekmektedir.

Ağu

Merkezimiz Matematik Öğretmeni Gülşah Saltık Ayhanöz danışmanlığında yürütülen "Hayatımız Bilim" ve "Bilimsel Gaflar-2 Doğadan Teknolojiye" eTwinning Projeleri Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır. Projede emeği geçen öğretmenimiz Gülşah Saltık Ayahanöz ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ağu

TÜBİTAK 4004 Doğamda Matematik Var 2 projemize öğrenci başvuruları başladı.

Tem

Bilsem Yaz Okulu Başvuru sonuçları ve ders programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

meb_iys_dosyalar/51/01/749119/dosyalar/2022_07/18164452_DERS-PROGRAMI.pdf

 

1-Niğde Akşemseddin Bilsem Yaz Kursumuz18 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında 4 hafta şeklinde uygulanacaktır.

2-Yaz kurslarımızda devam zorunluluğu bulunmaktadır.  1 haftadan fazla devamsızlık yapan öğrencilerimizin kursla ilişikleri kesilecektir.

3-Atölye grup ve günlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. 

4-Öğrenciler Bilsem'e kendi imkanları ile gelecektir.