T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
NİĞDE / MERKEZ - Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Mrt

 

Kurumumuz öğrencisinin hazırlamış olduğu proje TÜBİTAK  2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Sergisine davet edildi. TÜBİTAK tarafından düzenlenen 54. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına bu yıl 27.013 proje başvurusu yapılmış,  yapılan ön değerlendirme sonucunda 12 alanda toplam 1.440 proje yarışmanın bölge aşamasına katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencimiz  ve danışman öğretmenimize final yolunda başarılar dileriz.

Mrt

 

Merkezimiz Türkçe Öğretmeni Eser KAHRAMAN, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen çocuklar için Konya, Niğde, Kayseri, Ankara, Adana, Kırşehir illerinde görev yapan gönüllü BİLSEM öğretmenlerinden oluşturulan 7 kişilik psikososyal ekipte görev aldı.

Mrt

 

Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı 80'den fazla ülkede uygulanan bir matematik yarışmasıdır. Özellikle yaratıcı ve günlük hayattan seçilen problemler ile öğrencilerin matematiğe olan ilgisinin arttırılması ve matematik becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Mrt

 

Çanakkale Zaferi'nin 108. yılını kutluyor, bu destana öncülük eden Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu mücadeleye katılarak vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz...

Mrt

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi bilimsel iş birliği protokolü kapsamında ilimizde staj yapmaya gelen Kazak lisans üstü öğrencileri kurumumuzu ziyaret etti.

Şbt

 

Bu yıl 4583 farklı okuldan 31001 öğrencinin 23968 proje başvurusu yaparak katıldığı 16. TÜBİTAK 2204-B ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında öncelikle Sivas'ta düzenlenen bölge finallerinde 1. olarak Türkiye finallerine katılma hakkı kazanan ve ardından Türkiye finallerinde bölgemizi temsil ederek Türkiye üçüncüsü olan Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Rüzgâr Egehan UÇAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Yaşar eşliğinde Niğde Valisi Sayın Mustafa KOÇ'u ziyaret etti.

Ock

 

Merkezimize 2. dönem anaokulu kayıtları başlamıştır. Bilgi ve müracaat için Merkezimize başvurmanız gerekmektedir. 

Ock

 

Merkezimizde eTwinning projeleri hazırlayan ve görev yapan öğretmenlere ESEP platformu hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bu toplantıda eski ve yeni platformdaki benzerlikler ve farklılıklar konuşuldu. Merak edilen noktalar tartışıldı  ve toplantı yeni projeler için fikir alış verişi ile tamamlandı.

Ock

 

Bilsem BYF ve ÖYG öğrencileri Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü uygulama laboratuvarında analiz cihazlarını tanımaya yönelik  bilgiler aldı. 

Ara

 

Bilsem Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Süreci takvimde belirtilen işlemlere göre yürütülecektir. 

Ara

Merkezimizi hem fiziksel hem de görsel olarak zenginleştirmek adına ekip ruhu ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmada emeği geçen öğretmenlerimiz Erdal ve Yeşim KARAKUŞ'a teşekkür ederiz.

Ara

 

DEĞERLERİMİ BİLSEM

Merkez öğretmenimiz Elmas YAZICI danışmanlığında, öğrencilerimiz değerler eğitimi ile ilgili çalışmalarını Şehit Varol Tosun İlkokulunda hazırladıkları pano ile sunmuşlar ve bu konuda farkındalık yaratmaya çalışmışlardır.  Bu anlamlı çalışmaya sundukları katkıdan dolayı Merkezimiz öğretmeni Elmas YAZICI'ya ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Ara

 

Velilerimiz ile bir araya gelerek Merkezimizin işleyişi, mevcut durumu ve gelecekte yapacağımız faaliyetler ile ilgili paylaşımda bulunduk. Toplantıya katılımı ile katkı sağlayan okul aile birliği üyelerine ve velilerimize teşekkür ederiz.

Kas

 

Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz...

Kas

 

Herkes için kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmeyi amaçlayan Code Week etkinliklerine, destek sağlayan danışman öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.