T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
NİĞDE / MERKEZ - Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

TÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI KAPSAMINDA DESTEKLENEN VE NİĞDE BİLSEM TARAFINDAN YÜRÜTÜLECEK OLAN DOĞANIN SANATLA STEMİ-2 İSİMLİ PROJE İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Doğanın Sanatla STEMİ projesinin amacı fen, teknoloji, matematik ve mühendislik ile ilgili etkinlikleri doğada var olan sanatsal olgular ile birleştirerek öğrencilerin keşfetmelerine yardımcı olmaktır. Bu projenin hedef kitlesini ortaokul öğrencileri oluşturmaktadır. Bu amaçla 45 ortaokul öğrencisine eğitim verilecektir. Eğitim altı gün sürecektir. Bu sürede öğrencilerin STEM alanlarını doğa ve sanatla keşfederek ilişkilendirmelerine yardımcı olunacaktır. Bu amacı gerçekleştirmek öğrencilerin keşif

ve sorgulama yeteneklerini geliştirmek için uygulamalı eğitim verilecektir. Eğitimlerde öğrencilere kazandırılması hedeflenen bilgi ve beceriler eğitmenlerden tarafından doğrudan aktarılmayıp, öğrencilerin kendilerinin keşfederek ve sorgulayarak öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Projede verilecek uygulamalı eğitimleri sonucunda öğrencileri feni, matematiği ve mühendisliği doğanın içerisinde sanatsal faaliyetler yaparak gözlemleme imkânıbulacaktır. Böylece öğrenciler, fen alanı ile ilgili bilgileri doğa vesanat alanları ile ilişkilendirme fırsatı bulacaktır. Böylesine birfırsat, öğrencilerin fen ile ilgili alanlarda kariyer bilinçlerininartmasını teşvik edecek ve öğrencilerin STEM alanlarına olan ilgive motivasyonlarını arttıracaktır. Aynı zamanda proje faaliyetleriile öğrencilerin doğanın sanatına duyarlı, doğaya ve bilime karşıolumlu düşüncelere sahip bireyler olmasına katkı sağlayacağınainanılmaktadır. Proje Niğde İli Çamardı ilçesi Aladağlar kamp alanında konaklamalı olarak gerçekleştirilecek ve katılımcı öğrencilerin bütün masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

Kimler Başvurabilir:

1.    Niğde ilinde öğrenim gören 6.7 ve 8.(devam edilen sınıf) Sınıf Öğrencileri (aynı okuldan en fazla 2 öğrenci seçilecektir)

2.    Daha önce Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında bir projeye katılmamış olmak (Doğanın Sanatla Stemi-1 projesine katılanlar tekrar başvuru yapamaz)

3.    Doğada faaliyet yapması için herhangi bir engeli bulunmayanlar

4.    Bilim ve Sanat merkezinde öğrenim gören BYF-1 BYF2, OYG-1 (lise öğrencileri hariç) ve Sanat alanında ÖYG programına devam eden öğrenciler başvuru yapabilir.

Son Başvuru Tarihi : 11.Haziran.2018

Başvuru Sonuçlarının İlanı: 18 Haziran 2018

Proje Tarihi: 01-07.Temmuz  2018

Başvuru Adresi: http://doganinsanatlastemi.weebly.com/

 

Toplamda 45 öğrencinin seçileceği başvurularda, sizlere yöneltilen sorulara lütfen  içtenlikle cevap veriniz.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 22.05.2018 - Güncelleme: 11.06.2021 12:37 - Görüntülenme: 573
  Beğen | 0  kişi beğendi