T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
NİĞDE / MERKEZ - Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Ekm

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Merkezimiz'de Uyum Dönemi'ni başarı ile tamamlayan Genel Yetenek ve Sanat Alanı öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki Bilsem yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Eyl

Niğde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR ve Merkezimiz TÜBİTAK 4004 Doğamda Matematik Var Proje Ekibi Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Hasan USLU'ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Yürütücülüğünü Dr. Gülşah Saltık AYHANÖZ, uzmanlıklarını Eser KAHRAMAN ve Serdar AKMEŞE'NİN üstlendiği Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen TÜBİTAK 4004 Doğamda Matematik Var! 2 proje ekibi proje süresince desteklerinden dolayı Niğde ÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan USLU'ya teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR, Prof. Dr. Hasan USLU'ya projeye verdiği desteklerden ötürü plaket verdi. Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ahmet KILIÇ da proje hatırası olarak Prof. Dr. Hasan USLU'ya proje için hazırlanan tişörtü hediye etti.

Eyl

Yürütücülüğünü Dr. Gülşah Saltık AYHANÖZ, uzmanlıklarını Eser KAHRAMAN ve Serdar AKMEŞE'NİN üstlendiği Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen TÜBİTAK 4004 Doğamda Matematik Var! 2 proje ekibi, projeye katılan öğrencilerle İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR'I makamında ziyaret etti.

Ağu

Ağu

Merkezimize ilk defa kayıt hakkı kazanan öğrencilerimiz kazandı belgesi ile birlikte merkezimize şahsen müracat etmeleri gerekmektedir.

Ağu

Merkezimiz Matematik Öğretmeni Gülşah Saltık Ayhanöz danışmanlığında yürütülen "Hayatımız Bilim" ve "Bilimsel Gaflar-2 Doğadan Teknolojiye" eTwinning Projeleri Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır. Projede emeği geçen öğretmenimiz Gülşah Saltık Ayahanöz ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ağu

TÜBİTAK 4004 Doğamda Matematik Var 2 projemize öğrenci başvuruları başladı.

Tem

Bilsem Yaz Okulu Başvuru sonuçları ve ders programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

meb_iys_dosyalar/51/01/749119/dosyalar/2022_07/18164452_DERS-PROGRAMI.pdf

 

1-Niğde Akşemseddin Bilsem Yaz Kursumuz18 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında 4 hafta şeklinde uygulanacaktır.

2-Yaz kurslarımızda devam zorunluluğu bulunmaktadır.  1 haftadan fazla devamsızlık yapan öğrencilerimizin kursla ilişikleri kesilecektir.

3-Atölye grup ve günlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. 

4-Öğrenciler Bilsem'e kendi imkanları ile gelecektir. 

 

 

Haz

Bilsem Yaz Okulu Başvurusu 27 Haziran'da başlıyor. Başvuru için Bilsem'e 27 Haziran Pazartesi gününden itibaren şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. 

Haz

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Kırıkkale Üniversitesi destekleri ile Türk Patent ve Marka Kurumu'nun düzenlediği "Hezarfen Orta Anadolu Projesi" kapsamında Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi, En Çok Faydalı Model Başvurusu yapan ve onaylanan kurum olarak "Niğde ili Faydalı Model Birincisi" ödülünü almaya hak kazandı. Bu kapsamda Valimiz Sayın Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek, Niğde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Yaşar, Merkez Müdürümüz Eser Kahraman ve Teknoloji Tasarım Öğretmenimiz ve Kurum Patent Birim Sorumlumuz Sn. Özkan Azimli'yi makamında kabul etti. Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Özkan Azimli'yi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haz

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'mız Niğde Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Yaşar, Şube Müdürümüz Sayın Selçuk Karataş, Merkez Müdürümüz Eser Kahraman, Proje Yürütücüsü Rehberlik Öğretmenimiz Ismail Delice, okul müdürleri, öğretmen, veli ve öğrencilerin katılımıyla başladı. 2 gün sürecek Bilim Fuarımıza ilginin yoğun olması ayrıca memnun etti. Bilim kültürünün gelişmesi ve bilim-sanata olan farkındalılığın artırılmasını hedeflediğimiz fuarımıza katılarak bizleri onurlandıran ve desteğini her zaman hissettiğimiz Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Yaşar'a, maddi destek sağlayan TÜBİTAK'a ve tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Haz

Uluslararası Bilim Temelleri Yarışmasında derece alan öğrencilerimizi ve Matematik Öğretmenimiz Serdar AKMEŞE'ti tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haz

Bilsem'den bir başarı daha...
Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Özkan Azimli ve öğrencimiz Boran Can'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.   

Haz

Bilim kültürünün gelişmesi ve bilim-sanata olan farkındalılığın artırılmasını hedeflediğimiz atölye etkinliklerimize Temel Eğitimde 10.000 okul kapsamında katılımlar devam etmektedir. Bugünkü ziyaretçilerimiz Bor Kemerhisar Şehit Mehmet Dildari İlkokulu, Bor Hacı Ali Sebat Çorum İlkokulu, Merkez Murtaza Naile Uyanık İlkokulu, Merkez Kemal Çetintürk İlkokulu, Merkez Asım ve Zeynep Ecemiş İlkokulu, Bor Yunus Emre İlkokulu, Bor Kemerhisar Cumhuriyet İlkokulu, Bor Veli Bengü İlkokulu. Sevgili öğrencilerimize ve öğretmenlerimize katılımları için teşekkür ederiz.

Haz

Bilime katkı sunmaya devam ediyoruz. Kanguru Matematik Yarışması 2022 final etabı Matematik öğretmenimiz Serdar Akmeşe koordinesinde tamamlanmıştır.