T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
NİĞDE / MERKEZ - Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

Geleceğin Mucitleri Yine Niğde Bilsemden

Öğretmenimiz Ertuğrul ÖZAR danışmanlığında, öğrencilerimiz Dilek Öykü AHRAZ ve Efe GÜNDEĞER'in birlikte hazırladığı "Motokask" adlı proje "Samsung Geleceğin Mucitleri" bilim yarışmasında Türkiye birincisi oldu. 

"Samsung Geleceğin Mucitleri" bilim yarışması, kültür bilincine sahip, bilime ve sanata önem veren yaratıcı ve evrensel bir kuşak için Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Oflaz Medya Grubu işbirliğiyle gerçekleştirdiği bir projedir. 

Geleceğin mucitlerini yetiştirmeyi amaçlayan yarışmanın kazananları 5 Aralık 2016 Pazartesi günü İstanbul'da The St. Regis  otelde düzenlenen muhteşem ödül töreninde açıklandı.  Ödül töreni, Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Multi Channel Developers Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esra Oflaz Güvenkaya, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin katılımıyla yapıldı.  

Ödül törenine katılan genç mucitlerimiz, ödüllerini ünlü sunucu Ece Vahapoğlu'nun takdimi ile Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim  ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elinden aldı. 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada Türkiye birinciliği alan kurumumuz, 2014 yılında da Öğretmenimiz Cüneyt AKYOL danışmanlığında, öğrencimiz Şehri Sude Kahraman'ın "Basston" adlı projesiyle Türkiye ikincisi olmuştu.  

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 06.12.2016 - Güncelleme: 12.06.2021 10:23 - Görüntülenme: 879
  Beğen | 0  kişi beğendi