T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
NİĞDE / MERKEZ - Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

Destek Grubu Öğrencilerimizin Girişimcilik Konulu Projesi

Niğde Bilsem Sınıf Öğretmeni Elmas YAZICI danışmanlığında yürütülen "Girişimcilik Etkinlikleri" kapsamında öğrencilerimiz, kendi yaptıkları limonata, kek, börek, poğaçaları pazarlayıp satarak geleceğin girişimcileri olmaya aday olduklarını gösterdiler. Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan ECER etkinlik standını ziyaret ederek alışveriş yaptılar. Öğrencilerimizle bir süre sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, girişimcilik konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

"Büyümek İçin, Sağlık İçin, Limonata İçin" sloganıyla satış yaptıklarını belirten minik girişimciler, iki hafta sürecek etkinlikte hazırladıkları limonataları ve yiyecekleri Bilim ve Sanat Merkezi'ne gelen öğrenci, öğretmen ve velilerin beğenisine sundular. Proje Danışman Öğretmenimiz Elmas YAZICI bu projeyle öğrencilerin girişimcilik ruhunu geliştirmeyi, sosyal becerilerini arttırmayı, aynı zamanda özgüvenlerini geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek, öncelikle öğrencilerle bir iş planı ve maliyet-kazanç hesabı yaptıklarını; satış öncesi ve sonrası öğrencilerin değerlendirme yaparak satıştan elde edilen kârı hesaplayacaklarını ifade etti.

 

Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, bu tarz etkinliklerin çocukların iletişim, sosyal beceri, grupla çalışma, liderlik, sorumluluk alma becerilerinin yanı sıra girişimcilik ruhunu da geliştireceğini belirterek okulların sadece akademik başarıyı hedeflemekle kalmayıp bahsedilen becerilerin de kazanıldığı yerler olması gerektiğini belirtti. 

14-03-2019

08-03-2019

07-03-201907-03-201907-03-2019

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 07.03.2019 - Güncelleme: 11.06.2021 12:30 - Görüntülenme: 373
  Beğen | 2  kişi beğendi